Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~antonib | użytkownik

imię i nazwiskoAntek adresPOLSKA zarejestrowany23.08.2008 @20:21:27 ostatnio na stronie01.09.2017 @00:20:29

Jak krytykuję to konstruktywnie i tego też oczekuję.
Wszystkim krytykantom polecam:
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-fotografowie-w-Internecie.html

kontakt i statystyki
emaile-mail ukryty
digarty680 komentarze54879 posty na forum51

komputer / sprzęt
a77 + 3 sigmy i KIT sony 18-200, Falcon 8mm,CZ 200M42,

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~factum    09.12.2013 @13:00:49
napisalem watek w ktorym skrytykowalem digart, ze nie poinformowal nikogo o nastepujacych zmianach. Napisalem tez, ze to brak kultury w stosunku do uczestnikow , ale prawdopodobnie ma digart uczestnikow (slownie) w dupie, z dopiskiem ze ilosc uczestnikow wplywa na dochody onetu (reklama itd.).
Zostalem na 3, czy 4 dni zablokowany! (za slowo "w dupie"?).

Mozliwe, ze mnie teraz tez zablokuja.
pozdrawiam serdecznie
_______
Piorunochron na szczycie wiezy koscielnej jest najlepszym dowodem
na to, ze wszyscy miewamy czasami watpliwosci.
~igorimiolczyk    09.12.2013 @12:22:05
mądre słowa Kolego zgadzam się w 100%
*Grzeczny    09.12.2013 @11:57:03
Cieszę się, że mogę być pomocny / albo przynajmniej przeczytany , a oczywiście każdy kolejny wątek chętnie podejmę.
ostatnio edytowane: 2013-12-09 11:57:48
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
*Grzeczny    08.12.2013 @23:56:49
Tak czytam państwa wypowiedzi poparcia, to muszę kilka uwag podrzucić - grupy otwarte i zamknięte są z wyboru... nie moderacji, ani adminów, ale dla wolności i swobody... wyboru użytkowników... tak, tak, to nie my, ale każdy założyciel grupy - każdy użytkownik - sam decyduje, czy chce, by prace jego i jego grupy były oglądane z zewnątrz, czy nie.

Zatem wolność... ma różne oblicza... i nie musi być wolnością kolektywną - na zasadzie wszyscy wszystko mogą... bo nie ma tak, żeby to wszystkim pasowało. Real wolność polega na tym, że można ją wybrać, albo można wybrać istnienie w enklawie.

..............................................

Po drugie narzekanie na jakość prac, spadek jakości ogólnej - przepraszam, ale zazwyczaj - tak jak i u podstaw tej dyskusji z załogą, zarzut był dokładnie odwrotny, tzn., że mamy czelność próbować ograniczać swobodę wrzucania wszystkiego co się komu podoba... ale jeśli chodzi o samo wrzucanie, to nie załoga wrzuca, tylko userzy, więc pretensja do załogi była by nieco dziwną...
Zdecydujcie sie państwo, czy jesteście za konkret moderacją, czy przeciw, bo sie można pogubić.

......................................................

Kolejna kwestia, zarzuty o tyranię "władz". Ależ proszę państwa, to prawda, to jest portal nastawiony na was, na ludzi kreatywnych, ale to nie jest portal, który was tu więzi, ani też demokratyczne państwo, to jest firma, prywatna firma, sponsorowana przez inną, większą prywatną firmę.

Zatem rozumiejąc niechęć do wszelkich ograniczeń, tak typową dla ducha kreatywności, nie rozumiem buntu przeciw firmie, dzięki której promujecie państwo swoją sztukę i nawiązujecie liczne znajomości z innymi twórcami za to tylko, że nie oddaje się fa firma całkiem w wasze ręce... no sorki, w domu kultury, jak zorganizowano by wam wystawę, też ciskalibyście się państwo o to, że nie wszystko jest tak, jak wam się prive podoba?

.................................................

Do ~Deymos61 - jeśli porównać to do lubię to z Fejsa i z Fejsem, powinno być dobrze - większość lubi to, tak jak dawała wcześniej rewelki na prawo i lewo..., a mniejszość, która pisze więcej... pisze nadal, teraz nawet powinno być łatwiej. Ja lubię Fejs właśnie za to, mogę polubić lub nie, ale zawsze mogę i często chcę skomentować, bez lubię / nie lubię.
Zatem zwolennikom rewelek za rewelki nowy system nic nie zmieni, raczej ułatwi życie, cześć pójdzie za tym, ale część... mniejsza, ale jednak, zacznie z czasem więcej komentować.

Ważne jest by zrozumieć jedno, nowy system nie zabrania komentowania prac... on jedynie zakłada, że negatywne oceny często były podyktowanie niechęcią, lub brakiem argumentacji, albo zemstą za to... zatem teraz można albo lubić, albo komentować, albo ignorować, wybór należy do was, jeśli przestaniecie komentować, to tylko wasz prive wybór.

.................................................................

Mówi się też tu o "niedawno wprowadzonym" systemie ukrywania prac... o nie, szanowni państwo, on nie jest "niedawny", co najwyżej, jest teraz bardziej...
skuteczny.

.................................................................

"~Aquirre 07.12.2013 @14:35:01 Usuń
Antku, to nie ma sensu. to jest służba mundurowa. zdeformują cię, zrobią głupkiem, a na końcu zbanują. te ich plusy, daszki to urabianie sobie miękkiej agentury. plus trochę oryginałów, frustratów, malkontentów i dyskusja ucięta.
sądzę, że większość z nich żyje mirażem pracy w korporacji, niektórzy pewnie dostają zlecenia w innych działach. poczytałem ich wpisy na sąsiednich wątkach na forum. to mentalnośc korporacyjna rodem z filmu "amway - witajcie w życiu".

Nie należymy i nie pracujemy w korporacji. Jesteśmy wolontariuszami, robimy co robimy w wolnym czasie, za free.
Nie mamy też mundurów
Nie banujemy za argumenty, ale już za przekraczanie norm, któreście państwo
WSZYSCY ZAAKCEPTOWALI, gdy się tu rejestrowaliście... no cóż, za to tak.
A i dla wyjaśnienia, bo widzę, że niektórzy nie chcą... wiedzieć tego, co wszystkim dostępne i co zapodałem poniżej w linkach - daszki i plusy nie należą do załogi.

Jeszcze co do uwagi o ilości nad jakością... tak, ale nie ściągamy tu nikogo na siłę, nikomu nie każemy wrzucać czego popadnie... zatem zwyczajnie i po prostu nie wypada załogi i szefów winić za ogólny poziom polskiej kreatywności artystycznej... (...).

....................................................................
ostatnio edytowane: 2013-12-08 23:59:35
_______
http://pawgalmal.blogspot.com - moje malarstwo
http://pawtadgal.blogspot.com/ - teksty o sztuce
http://ptgalinski.blogspot.com/ - opowiadania
~STASIA59    08.12.2013 @15:33:18
Dziękuję Antku ze się podzieliłeś swoimi uwagami ze mną,
zgadzam się z Tobą i z Twoją opinią całkowicie..........
Dziś oceniłam zdjęcia po nowemu 80 zdjęć i tylko klikałam łapki, beznadzieja....
_______
Pozdrawiam serdecznie


~KoJanek    08.12.2013 @13:50:40
Witam!
Przede wszystkim dziękuję Ci, że i ze mną podzieliłeś się Twoimi uwagami na temat zmian wprowadzonych na DA. Mimo dojrzałego wieku, jestem bardzo młodym użytkownikiem portalu /w listopadzie minął roczek/ i nie mając tak dużego doświadczenia jest mi nieco trudniej dokonywać całościowej oceny z dystansu. Zdecydowanie jednak zgadzam się z Twoim stanowiskiem w każdym poruszonym przez Ciebie aspekcie. Pierwszym odruchem sprzeciwu jaki się we mnie odezwał po wprowadzeniu zmian, wywołały ukazujące się dwie łapki w centralnym punkcie kadru. Nie chciałbym pisać o skojarzeniu, ale mogę to określić słowem "bardzo negatywnym". Dla mnie komentarz do zdjęcia jest nieodzownym elementem całości, żadne plusiki /według mojej wiedzy nie jest to litera a jedynie znak matematyczny/, łapki czy emotikony nie spełniają tu swojej funkcji. Twoje komentarze są merytoryczne, na takie właśnie czekam, z nich jestem
zadowolony. Z dużą przyjemnością odbieram komentarze zredagowane mniej lub bardziej wyszukaną formą. One to nadają zdjęciu swoistą treść. Sam też lubię w kilku słowach opisać swoje odczucia oglądając kadry na DA. Zawsze przeglądam je w dużym powiększeniu, by móc dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Daje mi to satysfakcję, bo to jest moje ulubione hobby.
Wprowadzanie nowości na "naszym" portalu moim zdaniem nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, ale dzięki ludziom takim jak Ty "decydenci" zastanowią się i uwzględnią nasze sugestie. Bądźmy optymistami. Pozdrawiam.
-Aquirre    08.12.2013 @11:05:53
Cóż, obecna polityka portalu zorientowana jest na ilość, nie jakość. Takich ludzi jak ty, Antku - niepokornych, weryfikujących idee, trzymających się standardów kultury - chętnie pożegnają i zastąpią tłumem „łapkarzy”. WIĘC NIE ODCHODŹ.
Nie masz mi za co dziękować, nie zwykłem przechodzić obojętnie, gdy kogoś kopią. To ja mam dług wdzięczności. pozdr
-Aquirre    07.12.2013 @23:07:20
system daje krzyżyk na drogę wyłącznie tylko tym krytycznym uwagom, które są w ramach własnego TWA (czyli na profilu). da się to później zafiksować jako dziwactwo użytkownika; w szerszej perspektywie staniesz się frustratem i nic ponadto. więc jeśli będziesz aktywizował ludzi z otoczenia poza swoim, rozprzestrzeniać się, to masz problem. skasują cię nim nastąpi myśl o zakończeniu protestu i umieszczeniu kolejnej pracy.

p.s. *małemuotworki daj spokój, po prostu wybacz. chłop został niedawno moderatorem, rozpycha go nowa rola. ale to twórczy człowiek, jeszcze kiedyś (ostentacyjnie) zrzuci mundur : )
*WojtekHnat    07.12.2013 @22:05:03
Przykro mi ale ja zakończyłem dyskusję.
Patrząc na profile nie jest to dla mnie żadną wykładnią.
Pax
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
~Nadineart    07.12.2013 @21:29:59
Antek gratuluję Ci szczerości i odwagi w przedstawianiu swoich argumentów i poglądów .
Absolutnie się z Tobą zgadzam . Obecne zmiany jak widać nie pasują wielu osobom. Łapki ????? a raczej paluchy podniesione w górę, KTO TO wymyślił???? Chyba ci co nie za bardzo potrafią się wypowiadać. Oby tylko nie spowodowały masowego odejścia ludzi z DA (wielu już opuściło nas po lawinowym ukrywaniu prac „o małych walorach artystycznych”. Czy faktycznie o to chodzi Administratorom???? Przecież ten portal istnieje dzięki nam, tym maluczkim (a nie wielkim fotografom bo oni mają swoje portale i galerie) i nasze uwagi powinny być brane pod uwagę a przynajmniej wysłuchane i rzeczowo wyjaśnione. Ale cóż jak widać możemy sobie tylko pogadać.
Pozdrawiam Cię serdecznie
~kobieta1    07.12.2013 @21:15:27
Antku dziś weszła na digart po kilku tygodniach i jestem zaskoczona zmianami..nie mam pojęcia do czego one maja prowadzić i komu zależy na tym aby coraz więcej ludzi odchodziło z tego portalu.
Mnie się nie podobają te zmiany...najpierw były usuwane zdjęcia, blokowanie ludzi którzy głośno mówili o tym co im się nie podoba a teraz to.....dla mnie to typowa psychiatria....i jak będzie tak dalej to znajdę inny portal który będzie szanował ludzi...bo tak naprawdę każdy portal tworzą ludzie a jeśli oni odejdą to zostaną tylko Ci którzy ciągle coś zmieniają.....i będą sobie mogli sami machać łapkami
Pozdrawiam Nina
~JustaShell    07.12.2013 @20:34:42
Zmiany na DA od pewnego już czasu idą w złym kierunku. Nie podoba mi się to za bardzo. Wiele osób stąd odeszło zniechęconych bądź znudzonych
~zamglona    07.12.2013 @18:21:18
Antku,
zrobiłeś więcej... niż ktokolwiek z nas... dzieląc się swoimi rzeczowymi uwagami na forum... Miło z Twojej strony, że zechciałeś nas- Twoich znajomych... o tej części Twojej wypowiedzi powiadomić... Dziękuję, że pamiętałeś i o mnie...

Cóż... digart nadal będzie wprowadzał swoje zmiany... nawet wtedy, kiedy wielu użytkowników będzie niezadowolonych.... Nie znam ludzi odpowiedzialnych za jego kształt... ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi nasunęło mi się kilka przemyśleń....

Łapki... Cóż, one i mnie nie przypadły do gustu... Uważam, że to zbyt infantylna, a co gorsze - zbyt powierzchowna forma wyrażenia swojej opinii... Cenię sobie słowa... więc jestem całym sercem za komentarzami, które dyktuje Nam Nasza wrażliwość i emocje.... Te białe łapki... odbierają przyjemność czytania tego, co ktoś mógłby napisać... To moje zdanie.

Antku,
napisałeś już tyle przekonujących słów, że teraz wypada liczyć, iż odpowiedzialni za ten portal... wezmą je pod rozwagę...
Mnie przekonałeś.

Serdecznie pozdrawiam...!!!
~agmi35    07.12.2013 @18:09:57
Mnie wkurzają te łapki!!.... no i szkoda bo przez te rygorystyczne zmiany wielu zdolnych stąd ucieka
pozdrawiam.
ostatnio edytowane: 2013-12-07 18:10:37
_______
Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.

~jotema    07.12.2013 @17:55:15
a mnie to nie boli..wystarczy rzeczowa ocena słowna...tylko te łapy chca chyba coś wymusić...albo zdusić.......pozdrawiam serdecznie Antku
_______
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
J. Saramago
-Aquirre    07.12.2013 @14:35:01
Antku, to nie ma sensu. to jest służba mundurowa. zdeformują cię, zrobią głupkiem, a na końcu zbanują. te ich plusy, daszki to urabianie sobie miękkiej agentury. plus trochę oryginałów, frustratów, malkontentów i dyskusja ucięta.
sądzę, że większość z nich żyje mirażem pracy w korporacji, niektórzy pewnie dostają zlecenia w innych działach. poczytałem ich wpisy na sąsiednich wątkach na forum. to mentalnośc korporacyjna rodem z filmu "amway - witajcie w życiu".
poczucie fatalizmu wobec wielkiego koncernu i mocy nad maluczkimi użytkownikami. dlatego lepiej robić to czego chcą - cieszyć się przestrzenią wystawienniczą - bo jeśli będziesz chciał być wystawcą wymagającym zostaniesz zrównany z publicznością i usłyszysz greps, że to nie twoje muzeum, więc droga wolna.
~Pikaska    07.12.2013 @14:10:43
Witam, popieram - wg mnie coś niedobrego zaczyna się dziać na tym serwisie, niestety przez taki system ocen, a także zaostrzenie rygorów, jeśli chodzi o poziom prac, ciężko będzie co niektórym się uczyć, nawet na własnych błędach, obawiam się, że to ludzi odstraszy. Coraz więcej osób skarży się też na wprowadzony niedawno system ukrywania digartów, które "nie spełniają walorów artystycznych albo mają niski poziom". Lajki typu podoba mi się w stylu facebookowym też nie pomogą... Bo... jednak to ludzie dla ludzi powinni wystawiać tu oceny, a nie załoga użytkownikom...
_______
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało.
~Deymos61    07.12.2013 @13:39:05
Wiesz Antek ja lubiłem tu przebywać , zawiązałem wiele przyjaźni które dużo mi dały. Uczyłem się od wielu ludzi tutaj. Patrzyłem i komentowałem prace słabsze pisząc z reguły na priv co można by w zdjęciu zmienić. Dzieliłem się swoja widzą z innym ( może i wybranymi ) ale tamta polityka ocen bardziej mi odpowiadała. System oceniania zdjęć jaki przyjął teraz digart , pasuje tylko tym którzy bez opamiętania i powiększania zdjęć będą klikać łapki zerżnięte nota bene z FB !!! Widzę tu coraz mniej opisów pod zdjęciami ale za to całą masę łapek !!! Masz rację że taka polityka nie prowadzi do polepszenia jakości prac w digarcie a raczej prowadzi w odwrotnym kierunku !!!! Widziałem wpisy nawet lekko gloryfikujące taką politykę ocen . Co niektórzy liczą że zyskają na tym. Klikając bez wgłębianie się ( powiększanie zdjęć ) na łapki mają szanse zajrzeć w więcej prac, LICZĄC TYM SAMYM NA TAKI SAM REWANŻ !!!! Ja jak widzisz zaglądam tu , na razie nie wstawiam nic bo nie pasuje mi właśnie ta skala ocen !!!!!! Pozdrawiam Cię Przyjacielu, trochę jestem zmęczony, wczoraj robiłem zdjęcia na dużym evencie dla Samsunga, wyszło mnóstwo zdjęć, ale czym więcej tym lepiej bo więcej kupią Głowa do góry !! Jest wiele innych portali które chętnie puszczą digart z torbami , a które oferują większe możliwości rozwoju !!!! Na razie "diguś" stał się miejsce dla "pstrykaczy" którzy uważają i cieszą się że osoby nie zgadzające się z tą polityką a z prac których naprawdę można się czegoś nauczyć odejdą !!!!!
_______
"To nie jest żadna sztuka zrobić identyczne zdjęcie, zobacz na moje dane exif a zrobisz takie samo" ~deggial TO NAJWIĘKSZA BZDURA JAKĄ SŁYSZAŁEM !!!!
~Vanadis    07.12.2013 @10:37:45
Dziękuję za wpis na profilu.
Antku, zgadzam się z Tobą w 100 %.
Pozdrawiam serdecznie ,życząc udanego weekendu
~deggial    07.12.2013 @06:44:24
witam kolegę, ma kolega racje ale ja tez trochę rozumiem załogę digusia gdzieś tam czytałem że przeanalizowali to co sie tu dzieje i wyszło ze ponad 90 procent prac które są tu oceniane są oceniane na rewelacyjnie a bardzo niewielki procent na poniżej ale to tylko z tego powodu że porostu nasza kultura nam nie pozwalała dawać takich niskich ocen, po prostu omijaliśmy takie fotki nie chcieliśmy dawać takich ocen a tylko dawali je złośliwcy i dlatego tak zrobili, fakt forma moim zdaniem niej jest najlepsza zmian ale do mnie trafia taka argumentacja, pozdrawiam.
~jhenel    07.12.2013 @02:28:51
Przepraszam, pomyliłam się.
PLF (plfoto) ma 10-PUNKTOWĄ skalę ocen... Jest zasadnicza różnica między stopniami, a punktami. Stopnie kojarzą się z nieszczęsnymi szkolnymi ocenami...
_______
Miej oczy szeroko otwarte. Piękno jest wszędzie
~onuferka    07.12.2013 @01:01:29
Antku zgadzam się z Tobą w 100 % na tym portalu zapanowało bezhołowie , z moich znajomych dużo osób już zrezygnowało , sama jakość zamieszczanych prac jest coraz gorsza , zwyczajnie psuje je portal i te ciągłe pomysły na zmiany które do niczego dobrego nie prowadzą i nic dobrego nie wnoszą...Serdeczne pozdrawiam ..
~jhenel    07.12.2013 @00:54:31
Mnie zupełnie nie przeszkadza kasacja szkolnych "notek" na DA
Zdałam maturę w roku, gdy niejednego DOROSŁEGO Digartowicza jeszcze nie było na świecie, więc już od dłuższego czasu nie podobały mi się te odpowiedniki szóstek, piątek, czwórek, +trójek, trójek, -trójek, miernych/dopuszczających oraz ndst... Cierpliwie czekałam na likwidację tego
Natomiast zgadzam się z tym, że nie powinno być tzw. "grup zamkniętych", w których nie można nawet oglądnąć prac! To bym zmieniła! Oczywiście, że przynajmniej powinna być możliwość oglądania takich dzieł!
Jakakolwiek "Władza" nadal robi to, co chce, niezależnie czy "na wzór i podobieństwo" idei Lenina, czy też na jakiś swój inny "wzór i podobieństwo"
Aha: w kwestii innych portali: jest PLF (plfoto) - portal wyłącznie fotograficzny, na wysokim poziomie. Mają 10-stopniową skalę ocen, a jeśli ktoś nie życzy sobie oceniania zdjęć, może wyłączyć opcję oceniania. Nawet niezły pomysł. Wadą plfoto jest to, że tam można zamieszczać TYLKO fotografie (sama nazwa na to wskazuje) i dla mnie poziom jest jeszcze zbyt wysoki (nie mam tam konta, bo jeszcze za mało umiem), a jego użytkownicy najczęściej uważają się za mistrzów/profesorów fotografii!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu!
_______
Miej oczy szeroko otwarte. Piękno jest wszędzie
~prorock1975    07.12.2013 @00:18:12
Gdzie można się przeprowadzić? Jest deviant, znasz coś jeszcze?
ostatnio edytowane: 2013-12-07 00:19:31
~JFGRAF    06.12.2013 @23:34:04
zgadzam się w 100% sam zastanawiam się , czy nie skończyć z DA
pozdrawiam
_______
JF
Poprzednia strona 1 2 3 Następna strona
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt